- Kosteuttaa ja voitelee nenän kuivia limakalvoja
- Tukena nuhan hoidossa
- Säilöntäaineeton ja täysin kasviperäinen tuote (100 % seesamiöljy)
Käyttötarkoitus
Naso seesamiöljy ratiopharm pehmentää ja voitelee nenän kuivia limakalvoja. Valmistetta voidaan käyttää kuivan huoneilman tai kuivan ilmaston kuivattamien nenän limakalvojen kosteutukseen. Sopii käytettäväksi erityisesti flunssa‐ ja allergia‐aikaan sekä pitkillä lentomatkoilla. Mauton ja tuoksuton suihke ulottuu syvälle nenäonteloon asti, mutta ei valu nieluun. Ei alle 2-vuotiaille lapsille.
Pakkauskoko: 10 ml.
Tutustu huolella pakkauksessa olevaan käyttöohjeeseen. Kuuluu CE-merkittyihin terveydenhuollon laitteisiin ja tarvikkeisiin.
Annostelu ja käyttöohje
1-3 suihketta molempiin sieraimiin kolmesti päivässä. Ennen ensimmäistä käyttökertaa paina sumutinta pari kertaa paperi tai nenäliinaa vasten, jotta suihke on käyttövalmis. Käytä 6 kuukauden kuluessa avaamisesta.
MULTI-FI-00117-10-20